Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ata arms yarı oto. ve armsan yarı oto.  (Okunma Sayısı 9131 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
E.Emre YILMAS
Dost Avcı

Dünyada tedavisi olmayan tek hastalık 'AVCILIK'tır

« : 19 Nisan 2009, 21:53:30 »

tüm sayfaya selam.sevgili abilerim kardeşlerim tüfek alıcak ve iki tüfek arasında seçim yapamayan bir abimin üzerine size şöyle bir soru yöneltmek istiyorum.ata arms yarı oto ve armsan yarı oto kullananlar yada bilgisi olanlar bu iki tüfek hakkında eksi ve artı yönleri nelerdir tutukluk yaparmı yapmazmı grupmanı nasıldır ördek için hangisi daha uygundur yaylımı gazlımı temizlik bakımından hagisi daha iyi almak isteseniz hangisini alırsınız örneğin bir ata kullanıcısı hangisini tavsiye eder,pişmanmıdır keşke armsan alsaydım falan fıstık açıklamalarla bizi en doğruya yöneltmeniz için sizden yardım istiyorum bu konu herkez için aydınlatıcı olması dileğiyle şimdiden herkeze teşekkür eder saygılarımı iletirim...

ata arms

ata arms

armsan

armsan
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2009, 17:41:21 Gönderen: E.Emre YILMAS » Logged

єкяєм ємяє уıℓмαѕ
A Rh+1988 є∂ιяηє 05433135544

Cemil DURMAZ
Dost Avcı

« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2009, 10:12:21 »

Emre kardeşim selam ben bir uçar avı olan sert ve hızlı uçan keklik avcısı olarak yüzüme tam oturan beni dağda fazla yormayan hafiflikte olan bir yarı otomatik tüfek aradım ve ata armsı seçtim bir sezonda çok fişek attım şimdiye kadar bir kez dahi tutukluk yapmadı ve okadar güzel bir uyum sağladıkki isabet yüzdesi %80 ben tüfeği alırken 66 namlu aldım nedeni keklik avında kekliğin yakın kalkma olasılığı çok oluyor ve yakın mesafede uzun namlu fazla açmıyor ve kaçırma olasılığı daha fazla oluyor sende tüfek alırken atadan şaşma derim temizliği kolay bir tüfek ve eğer ördek avcısıysan 71 namlu al şoklarıylada istediğin gibi saçma dağılımını ayarlaya bilirsin saolsun bir mustafa abim vardı o hep şöyle derdi ava gitmeden önce fişeklerini belli bir mesafede şoklarla dene  ve nasıl bir dağılım var şokunu ve fişeğini  ona göre seç derdi bende bu tavsiyelere hep uyarım.

Cemil DURMAZ
1973 MERSİN
E.Emre YILMAS
Dost Avcı

Dünyada tedavisi olmayan tek hastalık 'AVCILIK'tır

« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2009, 18:40:24 »

bilgilerin için çok teşekkür ederim Cemil abi.şimdi birde armsan kullanıcısı bir abimizde yazarsa çok sevinirim ve hangisini tavsiye edeceğini süper olur...

єкяєм ємяє уıℓмαѕ
A Rh+1988 є∂ιяηє 05433135544

Zekeriya KESKİN
Dost Avcı

« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2009, 15:46:16 »

Armsan'ın ürettiği otomatik tüfeklerde dibçikten yay ile mekanizmayı çalıştıran modeli ile ilgili olarak; kullanan bir arkadaşımın söylediği şöyledir. Desteksiz atıldığında mekanizmanın doldur boşalt yapmadığı şeklinde idi. Ayrıca omuza epey bir darbe yüklediğini belirtmişti. Gazlı tüfeklere göre menzilinin daha fazla olduğunuda söylemişti..  Tabii ben kendim bizzatihi denemedim.. Doğrusu bende merak ediyorum..

Zekeriya KESKİN
1976 İSTANBUL

Gökhan ALTUNHAN
Dost Avcı

« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2009, 14:49:22 »

EMRE kardeşim bunlarla ava gitçene sapanla git derim yakışıyomu senin gibi adama bu teneke parçaları

Gökhan ALTUNHAN
1975 EDİRNE

A.Berke ÇULHA
Dost Avcı

Söylesem Tesiri Yok,Sussam Gönül Razı Değil!!!

« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2009, 15:07:35 »

Emre kardeşim bende vursan üzümlü robust huğlu va ata marka tüfekler mevcut vursan ,üzümlü ve ata otomatik. ben atayı aldım alalı başka tüfekle ava gitmiyorum sayılır.Roubust ve ata. ördekte bıldırcında ata ,çulluk ve keklikte roubust.Ata 71 namlu. şahitlerim var ata ile 70 metrede ördek düşürüyorum 36gr high speed saga ve browning legia fişek kullanırım. 4 şahidim var 1 numara cheddite drago 36 gr.saçma ile 80kglık domuzu yıktım ,ata ile, iyi bir atıcı saniyede 5 fişek atabilir. 24 grdan 50 grama kadar her fişeği denidim. şokları tek tek denedim.51 adım mesafede 5 numara şok ile sigara kutusu üzerinde 4 saçma bıraktı. 30 metrede gene 5 numara şokla 30cm2lik kutuda 29 saçma bıraktı.Ben hiç dikme yaptıgına şahit olmadım. ördek avında içinden mekanizmadan su dökülerek av yaptım sıkmamazlık yapmadı ve bende bu tüfeğin performansını görüp beğenen 4 avcı ata tüfek aldı.isteyene tel.numaralarını verebilirim.Ama araştırmakta fayda var armsan hakkında hiç bilgim yok.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2009, 15:10:26 Gönderen: A.Berke ÇULHA » Logged

A.Berke ÇULHA
B Rh + 1981 Kadirli OSMANİYE
05323378028

Rıfat YENİAY
Moderatör
*

« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2010, 13:08:55 »

Ben 10 yıldır ata kullanıyorum 2 adet ata otomatik tüfeğim var ikisindende memnunum.

Rıfat YENİAY
0 Rh + 1963 Ümraniye İSTANBUL

Cüneyt NOYAN
Dost Avcı

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.....

« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2010, 19:49:50 »

kardes ıkısde aynı tufek,aaynı fabrıka cıkısı ,sadce armaları degsıktır.bırbeır aynı,calışması ısstemı v.s herseyı aynı.

Cüneyt NOYAN
1977 Çeşme İZMİR

Ahmet KAZICI
Dost Avcı

« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2010, 17:37:20 »

birdaha bahçe kapısından avluya sokmam ata marochi aldım 66 cm denemediğim sıkı kalmadı 31 gr hariç
ördek avında hele giden yeşillerin haddi hesabı yok çılışmasına lafım yok 10 numara kıstırma felan hayatta yapmaz ama sıkısını bulamadığım için sarsılmazı tek geçerim.hangi avı çok yapıyorsan ona göre tüfek seçimi yap
ben keklik ağırlıklı olduğum için 66 seçtim normalde 61 namlu dıştan soklu sarsılmaz kullanıyordum tüfek arıza yapınca ata aldım sıkısını bulamadığım için memnun değilim.iklim farklılıkları yönünden herkez değişik tip sıkılar kullanıyor ve buna göre randuman alabiliyor iyi araştır derim ben kendimce tüfek sağlam hafif ama seçim senin.

Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN
Kenan KİRAZ
Dost Avcı

« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2010, 20:00:07 »

ahmet usta ata marochi için kullanacağın fişek rc s4 kullan ve bak nasıl. ister ördekde dene ister keklik de dene bak ben çok memnun kaldım saygılar...... rc den şaşma

Kenan KİRAZ
1981 Serik ANTALYA

Savaş KARAUZ
Dost Avcı

« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2010, 15:53:12 »

70 metrede ördek düşürdüğünü yazan , ata ile saniyede 5 fişek sıkılabileceğini yazan arkadaşlar var.hiç inandırıcı bulmuyorum.
ben de vursanın 1994 te ürettiği otomatiğinden hiç memnun kalmadım.34 gram ve üzerinde sorusnuz ama aşağısında yaramaz. önceki yıllarda yani ata yokken incelediklerimin içinde ergonomi ve denge olarak en beğendiğim sarsılmaz concorde idi.(eski kasa) ama yenilerde ata 1 numara.........ani şekilde kaldırıp çakmaya çok uygun bir tasarım. forumlarda çok memnun olan da var hiç beğenmeyen de.otomatiklerin fişek seçmesi, mevsime göre nazlanması tölere edilecek şey değildir.bunlar o tüfeğin 2. sınıf tüfek olduğu anlamına gelir.tek kırma, çifte, poze, pompalılarda avrupa tüfeklerle kapışırız ama otomatiklerde daha 10 fırın ekmek yememiz lazım.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2011, 13:30:53 Gönderen: Savaş KARAUZ » Logged

Savaş KARAUZ
1976 BURSA
Mustafa KELEŞ
Dost Avcı

« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2010, 19:43:10 »

gaz otomatik olanını üçarda kullanacaksan 66 namlusunu ve hafif olanını al markası ne olursa olsun otomatikler fişek seçer.kalite arıyorsan beratta al.

Mustafa KELEŞ
1960 ANKARA
Savaş KARAUZ
Dost Avcı

« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2010, 05:25:21 »

ben cumartesi günü sarsılmaz, stoeger, ata armsan ve huğluyu inceledim.incelediğim tüfeklerin içinde en güzel olanı bu sayfada baştan ikinci olan siyah plastik gövdeli ata idi.t(61 cm idi) çalışmasını bilemem ama tasarım olarak harika bir tüfek.ele yüze tam oturuyor , çok dengeli ve gayet hafif.
huğlu 601 G 61 cm aldım (ava gitmiyorum sadece atış için) ata anlatıldığı kadar varmış
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 05:27:44 Gönderen: Savaş KARAUZ » Logged

Savaş KARAUZ
1976 BURSA
Yusuf BİÇER
Moderatör
*

Adanalıyık allahın adamıyık...

« Yanıtla #13 : 13 Aralık 2010, 10:05:41 »

arkadaşım aldı kayaya düşürdü namlu ezildi
hayret
aliminyum alaşımlı olduğundan hafif ama düşünce de yamulmamalı

Yusuf BİÇER